تــاپ اتــو | وبسایت تخصصی خودرو
http://8pic.ir/images/l58vcrab8gcekadbin99.png

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 11 آبان 1392
تویوتا هایلاندر

http://images.thecarconnection.com/med/2014-toyota-highlander_100423392_m.jpg

خانواده‌ها از یک شاسی بلند نو انتظار زیادی ندارند؛ فضای زیاد برای نشستن و حمل وسایل و سواری راحت. برای بسیاری از خانواده‌ها، تویوتا هایلندر، تمام نیازها را برآورده می‌کند. البته تا حدودی یک خودروی لوکس است و نسخه لیمیتد آن ۳۹۴۰۰ دلار قیمت دارد. پلتفرم هایلندر شاسی‌بلند کراس‌آور، بر اساس تویوتا کمری سدان است و با این که حس یک شاسی‌بلند تمام‌عیار را دارد، رانندگی با آن، بسیار راحت و دلپذیر است. کابین هایلندر فوق‌العاده راحت است و می‌تواند تا ۷ مسافر را در خود جای دهد؛ چرا که فضای داخلی ۲/۷ مترمربع است و از این جهت، از دیگر خودروهای کلاس خود نظیر هوندا پایلوت جلوتر است. طراحی داخلی زیبا و دقیق صورت گرفته است و کیفیت بسیار بالای دارد.ردیف صندلی دوم می‌تواند به عقب و جلو حرکت داشته باشد. ردیف سوم نیز برای قرار گرفتن بچه‌ها بسیار مناسب است و حتی در مسافرت‌های کوتاه، اشخاص بزرگ سال نیز می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. برای دسترسی به ردیف‌های عقب نیز مشکل چندانی وجود ندارد و مسیری برای حرکت داخل فضای کابین در نظر گرفته شده است. البته یک سیستم دی‌وی‌دی پشت صندلی نیز هنگام خرید می‌توان انتخاب کرد که ۱۷۶۰ دلار آب می‌خورد، ولی ارزش سرگرم شدن بچه‌های کوچک را هنگام یک مسافرت طولانی دارد.

http://image.motortrend.com/f/roadtests/suvs/1303_2014_toyota_highlander_first_look/49263333/2014-Toyota-Highlander-interior.jpg


همچنین برای فضای سر و پاها، تویوتا هایلندر، جای هیچ گونه نگرانی باقی نگذاشته است. ارتفاع مناسبی که صندلی راننده دارد، باعث می‌شود تا شخص دید بسیار خوبی از اطراف داشته باشد. سیستم کنترل هوا نیز، همه‌چیز را در جلو و عقب در حالتی مناسب نگه می‌دارد.اگر یک خانواده، بیشتر اوقات در اتوبان هستند و وسایل و مسافر را با خود می‌برند، توصیه می‌شود که هنگام خرید، موتور ۳/۵ لیتری V6 را انتخاب کنند. موتور استاندارد هایلندرها، ۲/۷ لیتری و چهار سیلندر است و می‌تواند ۱۸۷ اسب‌بخار، قدرت ایجاد کند. امّا موتور V6، قدرت ۲۷۰ اسب‌بخار را ایجاد کرده و ۳۳۶/۲ نیوتن‌متر گشتاور را تولید می‌کند. سیستم ۵ دنده اتوماتیک آن نیز با آرامش خاصی سرعت را تغییر می‌دهد که در بسیاری از مواقع، واقعاً به کار می‌آید. هایلندر لیمیتد، با سیستم 4WD که مخفف سیستم فرمان چهارچرخه است، مناسب مسیرهای خیس و شرایط زمستانی است، البته نه برای ماجراجویی‌های کوهستانی و بالا کشیدن از تخت سنگ‌ها. با این حال، خیلی از خانواده‌ها، دنبال یک ماشین برای بالا رفتن از کوه نیستند و بر این اساس، هایلندر، ماشینی ایده‌آل برای آنان است. آن‌ها به راحتی می‌توانند در آب و هوای سرد، وسایل و افراد را با خود جابجا کنند.در تستی که برای بررسی این ماشین صورت گرفته، سیستم 4WD برای ۷/۵ سانتیمتر برف روی جاده، کارآمد نشان داده است. این سیستم باعث می‌شود تا همیشه گشتاور تولیدی از موتور برای حرکت در دسترس باشد و روزهای برفی، شرایطی امن برای بردن فرزندان به مدرسه فراهم شود. مصرف سوخت هایلندر در شهر ۱۰/۱۹ لیتر و در بزرگراه، ۷/۸۸ لیتر است.

سواری با هایلندر، راحت‌تر و دلپذیرتر از هر شاسی‌بلند متوسط دیگری است و این کراس‌آور تویوتا، برای حمل وسایل و بچه‌ها، مناسب‌ترین وسیله در شهر و جاده است.


طبقه بندی: تویوتا، 
برچسب ها: تویوتا2014، تویوتا هایلاندر، تویوتا هایلاندر 2014، تویوتا هایلاندر جدید، تویوتا هایلاندر چیست، تویوتا شاسی بلند جدید، Toyota hilander،
ارسال توسط محمد امین فلاح پور
آرشیو مطالب سایت
نظر سنجی سایت
انتخاب شما از بین خودروهای سواری زیر کدام است؟


صفحات جانبی سایت
پیوند های روزانه