تبلیغات
تــاپ اتــو | وبسایت تخصصی خودرو - واردات ممنوع
تــاپ اتــو | وبسایت تخصصی خودرو
http://8pic.ir/images/l58vcrab8gcekadbin99.png

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 10 شهریور 1392
واردات پورشه و مرسدس ممنوع....!!!!!!!
درسال 92اعلام شد


http://images.khabaronline.ir/Images/news/Larg_Pic/17-8-1391/IMAGE634879809862795115.jpg
رئیس کل گمرک ایران از ممنوعیت واردات پورشه و بنز به کشور خبرداد و گفت: واردات خودرو به کشور به شدت کاهش یافته و در فروردین ماه امسال تنها 800 اتومبیل خارجی ترخیص شد.
مهر نوشت: عباس معمارنژاد از کاهش شدید واردات خودرو از ابتدای سال جاری تاکنون خبرداد و گفت: در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته واردات خودرو 30 درصد کاهش داشته است.

رئیس کل گمرک ایران و معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه در فروردین ماه 92 در مجموع 800 اتومبیل وارد کشور شده است، دلیل آن را وضعیت ارز، قیمت و تقاضا ذکر کرد.

وی از ممنوع شدن واردات بنز و پروشه و اتومبیلهای لوکس به کشور خبرداد و عنوان کرد: پورشه و بنز دیگر ثبت سفارش نمی‌شوند.

معمارنژاد خاطرنشان کرد: واردات اتومبیل‌های لوکس در صورتی امکانپذیر است که تاریخ ثبت سفارش آنها قبل از مصوبه ممنوعیت ورود باشد و این ثبت سفارش حتما هم معتبر باشد.

به گفته ی مهدی جاوید پور در سایت مردم سالاری:

تغییرات پی‌درپی مقررات مربوط به واردات خودروهای سواری توسط سازمان توسعه تجارت حاکی از نبودن یک سیاست ثابت در خصوص واردات است. این بی‌ثباتی سیاست‌ها تنها به واردات خودرو محدود نمی‌شود و در طی سال برخی از دیگر کالاها حتی اقلام خوراکی و میوه هم زیر تیغ ممنوعیت واردات قرار می‌گیرند. اصولا در شرایط جهانی شدن تجارت و تلاش طولانی مدت ایران برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی باید پرسید که آیا این ممنوعیت‌ها با این تلاش‌ها در تضاد و تناقض قرار ندارند و کار پیوستن ایران به سازمان مزبور را برای چند سال دیگر به تعویق نخواهد انداخت؟ این سوالی است که مسوولان سازمان توسعه تجارت ایران باید به آن پاسخ بگویند. نکته سوال برانگیز دیگر در ارتباط با بی‌ثباتی سیاست‌های وارداتی کشور، ممنوعیت واردات دو نوع خودروی خاص یعنی خودروی بنز و پورشه به کشور است که سازمان توسعه و تجارت هیچ دلیل و توجیهی برای این ممنوعیت ارائه نداد و این در حالی است که طبق گزارش‌ها به دلیل آزادبودن واردات این دو نوع خودرو در سال 91، تعداد قابل ملاحظه‌ای خودرو بنز و پورشه با ارز ترجیهی به کشور وارد شدند که گویا درصد بالایی از این خودروها هنوز به فروش نرفته‌اند و طبیعی است در شرایطی که دیگر خودرو با ارز ترجیهی وارد نمی‌شود، دلیل به فروش نرفتن خودروهای بنز و پورشه وارداتی، چندان دور از ذهن نخواهد بود. آیا قرار است این خودروها برمبنای نرخ ارز آزاد یا ارز مبادلاتی به فروش برسند یا برمبنای ارز ترجیهی؟! پاسخ به این سوال نیز می‌تواند ابهاماتی را که در این ارتباط در اذهان عمومی وجود دارد، برطرف سازد و خدای ناکرده به شائبه وجود یک رانت خواری بزرگ از محل مابه‌التفاوت نرخ ارز ترجیهی و ارز مبادلاتی در ارتباط با واردات و فروش خودروهای بنز و پورشه در جامعه دامن نخواهد زد. در پاسخ این سوال باید قیمت ریالی واردات این دو نوع خودرو و قیمتی که نمایندگی وارد کننده در حال حاضر برای فروش روی آنها گذاشته است، به صورت شفاف اعلام شود تا خودرو سازان داخلی با دستاویز قرار دادن ابهامات حاکم بر واردات و فروش خودروهای خارجی، اقدام چند ماه پیش در خصوص دو برابر کردن قیمت خودروهای تولیدی ساخت خود را توجیه نکنند. کلام آخر اینکه رقم واردات یک میلیارد و یکصد میلیون دلاری به کشور در سال 91 که شامل حال خودروهای بنز و پورشه نیز بوده است، در شرایط کنونی که ارز حکم کیمیا پیدا کرده است، رقمی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذاشت. اگر قرار بر تنظیم بازار خودرو باشد، باید خودروهای وارداتی را نیز شامل شود.

طبقه بندی: اخبار داخلی،  مقاله، 
برچسب ها: دلایل ممنو عبت واردات بنز، ممنوعبت واردات بنز و پورشه، دلایل ممنوعیت واردات بنز و پورشه، ممنوعیت واردات پورشه، دلایل ممنوعیت واردات پورشه، دلایل ممنوع شدن واردات بنز و پورشه در سال 92، واردات بنز و پورشه، وضعیت واردات بنز و پورشه، چرا بنز و پورشه وارد نمیشود،
ارسال توسط محمد امین فلاح پور
آرشیو مطالب سایت
نظر سنجی سایت
انتخاب شما از بین خودروهای سواری زیر کدام است؟


صفحات جانبی سایت
پیوند های روزانه