تــاپ اتــو | وبسایت تخصصی خودرو
http://8pic.ir/images/l58vcrab8gcekadbin99.png 


به گزارش خبرخودرو، شرکت ایران خودرو به منظور پاسخ گویی به نیاز بازارهای داخلی و خارجی و توسعه برندملی ،مدل کاملا جدید سمند که تحت عنوان پروژه ان ایکس 7 ، درحال اجراست ، اواخر امسال رونمایی می کند .

به گزارش خبرنگار خبرخودرو، نیما مصلح معاون طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو در این زمینه گفت: شکل ظاهری و تزیینات داخلی سمند کاملا تغییر کرده و موتور ای اف 7 بنزینی بر روی آن نصب خواهد شد.

وی ابعاد سمند جدید ان ایکس 7 را همانند سورن عنوان کرد و گفت: در آینده موتور ای اف 7 توربوشارژ، موتور تی یو 5 و موتور ملی دیزل نیز در این خودرو به کار خواهد رفت.

مصلح افزود: برای نصب ایربگ و تامین الزامات مربوط به تصادف از جلو، تغییراتی در طراحی اولیه شامل بدنه و فرمان داده شده و دو ایربگ برای راننده و سرنشین جلو به کار رفته است .

معاون طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو ، سپرها، چراغ ها، درها، در موتور، گلگیرهای جلو و عقب و درصندوق عقب را از جمله موارد تغییرات ظاهری بدنه و داشبورد، رودری ها و کنسول وسط را از جمله تغییرات داخلی سمند ان ایکس 7 عنوان کرد که یک خودروی کاملا جدید در یک کلاس بالاتر از سمند کنونی را عرضه می کند.

وی افزود: اواخر سال گذشته تعاربف اولیه این پروژه انجام و کارهای اجرایی آن به صورت جدی از اوایل امسال شروع شده و طراحی جزییات در حال انجام است.

مصلح، ان ایکس 7 را بزرگ ترین پروژه در پلتفرم سمند عنوان کرد که کلاس سمند را در بازار های داخلی و خارجی ارتقا می دهد . خودرویی که استاندارد یورو4 را پاس و قابلیت تامین استاندارد یورو پنج را نیز دارد .

معاون طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو اظهار داشت: تمامی عملیات طراحی و استایل سمند ان ایکس 7 توسط کارشناسان این مرکز انجام می شود و در حال حاضر بیشتر بحث بازار داخلی مطرح است، دردیدگاه اولیه پروژه، اهداف صادراتی هم در نظر گرفته شده است.


آرشیو مطالب سایت
نظر سنجی سایت
انتخاب شما از بین خودروهای سواری زیر کدام است؟


صفحات جانبی سایت
پیوند های روزانه