تبلیغات
تــاپ اتــو | وبسایت تخصصی خودرو - سوناتا یا هیوندا کوپه
تــاپ اتــو | وبسایت تخصصی خودرو
http://8pic.ir/images/l58vcrab8gcekadbin99.png

هیوندا کوپه که در اروپا و آمریکا به نام تیبورن شهرت دارد، هم‌اکنون با استقبال نسبتا خوبی از سوی متقاضیان مواجه است. امروز در ستون حق انتخاب دو خودرو و هیوندا سوناتا دنده ‌اتومات و کوپه از خودروهای وارداتی هیوندا را هر چند با فاصله قیمتی 13میلیونی با یکدیگر مقایسه کرده و انتخاب را به شما واگذار می‌کنیم.

هیوندا کوپه دارای موتوری 2700 سی سی است که توانایی تولید 164 اسب بخار قدرت را دارد، اما سوناتا از موتور 2400 سی‌سی بهره می‌برد و با وجود آنکه حجم موتور آن نسبت به کوپه کمتر است این خودرو با این موتور می‌تواند 174 اسب بخار قدرت تولید کند. از سوی دیگر شما می‌توانید با این دو خودرو حداکثر سرعت 220کیلومتر در ساعت را تجربه کنید. همچنین نگاهی به میزان مصرف این دو خودرو حکایت از بهینه بودن سوناتا دارد؛ به طوری که این خودرو در هر صد کیلومتر 1/8 لیتر بنزین می‌سوزاند؛ اما کوپه برای طی کردن این مسافت نیازمند 3/10 لیتر بنزین است که با توجه به اجرای طرح سهمیه ‌بندی بنزین و حذف سوخت یارانه‌ای خودروهای با حجم بیش از 2000 سی سی، سوناتا می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای متقاضیان باشد.

از لحاظ تجهیزات ایمنی نیز هیوندا کوپه دارای چهار کیسه هوا (ایربگ) است؛ در حالی که سوناتا مجهز به شش کیسه هوا می‌باشد که این امر موجب می‌شود سوناتا از لحاظ ایمنی شرایط بهتری داشته باشد؛ همچنین هر دو خودرو به ترمز ABS مجهز هستند، اما سوناتا علاوه بر ترمز ABS از سیستم ترمز دیسکی جهت چرخ‌های عقب نیز برخوردار است. این خودروها علاوه بر تجهیزات ایمنی به آپشن‌های دیگری همچون سان‌روف مجهز هستند با این تفاوت که سوناتا از سان روف دو حالته بهره‌می‌برد. هم‌اکنون هیونداسوناتا دنده اتوماتیک با قیمت ۴۳میلیون و هیوندا کوپه نیز با قیمت ۴۱میلیون تومان در بازار عرضه می‌شوند.

 

آرشیو مطالب سایت
نظر سنجی سایت
انتخاب شما از بین خودروهای سواری زیر کدام است؟


صفحات جانبی سایت
پیوند های روزانه